PŘIJETÍ A SMÍŘENÍ

14.02.2024

V tomto období považuji za důležité promluvit o hloubce a energii emočního přijetí a smíření se. Naučme se s emocí a pocitem přijetí a smíření aktivně pracovat vědomě.

Ať se jedná o situace, které již existují, nebo ty které vytvoříme. Jak je důležité začít používat a aplikovat přijetí do života? V té chvíli, kdy určitou situaci přijmete,  automaticky může dojít k vnitřnímu smíření se s danou situací.

Pokud ovšem, určitá situace ve vás vyvolá jakoukoliv jinou emoci např. vztek, smutek, lítost, vzdor, konflikt, strach, zoufalství, beznaděj apod. Pořád ve vás tato určitá situace bude vyvolávat tyto negativní emoce. Situace je vždy napojená na nějaké dění v našem životě. Na určité osoby, které tyto emoce vyvolávají. To znamená, že kdykoliv se ocitneme v blízkosti těch osob nebo v podobné situaci, emotivní zátěž se opět v nás projeví, protože emoce jsou potlačené. 

Zdravá cesta je tyto emoce vnitřně zpracovat, emotivně prožít, nechat odejít a nastavit způsob našeho vědomí na vnitřní klid, tedy do přijetí a smíření se s danou situací.

V tomto případě nastavení přejde přes naší přirozenost do vnitřního klidu a jsme schopni po přijetí vnímat možnost volby postavení se k dané situaci v jiné emoční rovině, která v nás vyvolá pozitivní emoce jako sebeláska, sebehodnota, víra v sebe, víra v život apod.

Pokud nás tedy něco trápí a sami nevíme, jak si s tím poradit budu ráda, když vám ukážu cestu, jak své emoce zpracovat, aby jste si mohli prožít plnohodnotný zdravý život.

Těším se na vás.

Karina 

www.leceniskarinou.cz